Jeszcze więcej stylu w rodzinie Monster dzięki nowemu lakierowi Iceberg White

Kompaktowy i lekki motocykl typu naked to esencja Ducati – zaprojektowany dla czystej przyjemności z jazdy. Gama kolorystyczna modeli Monster i Monster Plus na rok 2024 została wzbogacona o malowanie Iceberg White.

Dzięki sportowemu silnikowi, ale zarazem idealnemu do użytku drogowego, Monster jest wyjątkowym
modelem w swoim segmencie. To motocykl idealny zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy wkraczają w świat jednośladów, jak i dla doświadczonych motocyklistów. Gwarantuje łatwość i bezpieczeństwo jazdy, ale również bez jakichkolwiek kompromisów zdolny jest do dostarczania ogromnych dawek adrenaliny.

Monster łączy w sobie zwartość i lekkość w nowoczesnej formule, która odnawia koncepcję naked sport
wymyśloną przez Ducati. Wysokie osiągi, które wspierane są przez najnowocześniejszą elektronikę, są
połączone z nowoczesnym i eleganckim stylem. Jednocześnie Monster zachowuje DNA oryginalnej receptury, która zrodziła się w Borgo Panigale w 1993 roku.

Na rok 2024 Ducati zaktualizowało gamę kolorystyczną Monstera dodając malowanie Iceberg White, które uzupełnia kolorystkę Ducati Red i Aviator Grey. Nowe malowanie jest również dostępne dla wersji Plus, charakteryzującej się dodatkową przednią owiewką i osłoną siedzenia pasażera, które sprawiają, że Monster jest jeszcze bardziej sportowy.

Nowe malowanie jeszcze wyraźniej podkreśla linie Monstera, a wszystko za sprawą gustownego połączenia zimnej bieli Iceberg White i czerwieni Ducati Red. Efektem takiej kompozycji jest jeszcze bardziej wyrafinowany i nowoczesny wygląd. Sportowy charakter został dodatkowo wzmocniony dzięki czerwonym wstawkom na felgach.

Jedną z mocnych stron Monstera jest jego lekkość. Każdy element został zaprojektowany przez inżynierów z myślą o jak najniższej wadze, dzięki czemu jest on aż o 18 kg lżejszy w porównaniu z Monsterem poprzedniej generacji. Idealnie nadaje się on do poruszania się po zatłoczonych arteriach miasta, a jednocześnie gwarantuje ogromne emocje dozowane prawą manetką, a także pełną kontrolę w każdej sytuacji.

Łatwość prowadzenia Monstera jest wspierana przez wygodną pozycję, zaprojektowaną tak, aby kierowca
zawsze czuł się pewnie. Wysokość siedziska wynosząca 820 mm i smukłość motocykla pozwalają na łatwe
oparcie stóp na podłożu, a pozycja podnóżków i kierownicy ułatwia rozluźnienie tułowia i nóg. Ta wyjątkowa konfiguracja jest kompromisem pomiędzy codziennym użytkowaniem w mieście, a szybką jazdą po krętych drogach.

Nowoczesny i wyrafinowany design podkreśla charakterystyczne cechy Monstera. Przód motocykla jest
zdominowany przez lampę LED, natomiast jego tylną część podkreśla krótki ogon o agresywnych kształtach.

Charakterystyczny jest również kształt muskularnego zbiornika paliwa. Najnowszej generacji elektronika to
wyposażenie standardowe i obejmuje między innymi systemy ABS Cornering, Traction Control i Wheelie
Control
. Wszystkie niezbędne informacje i komunikaty wyświetlane są na 4,3-calowym kolorowym
wyświetlaczu TFT. Sportowy charakter Monstera podkreśla system Launch Control.

Silnik Testastretta 11° z homologacją Euro 5 rozwija maksymalną moc 111 KM przy 9 250 obr./min i moment obrotowy 93 Nm przy 6 500 obr./min. Dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2 Monster jest również dostępny w wersji o obniżonej mocy. Niezawodny silnik Monstera można dostosować do indywidualnych potrzeb dzięki trzem trybom jazdy – Sport, Touring i Urban.

Każdy entuzjasta może dostosować swojego Monstera do własnych preferencji i upodobań dzięki szerokiej gamie akcesoriów Ducati Performance. W ofercie znajduje się między innymi końcowy tłumik Termignoni, dodatkowa osłona silnika lub krótki uchwyt na tablicę rejestracyjną. Z wszystkimi dostępnymi akcesoriami można zapoznać się na stronie ducatipolska.pl oraz w konfiguratorze.

Krzysztof Małek
📞 +48 533 315 549
📧 krzysztof.malek@motomio.pl
📌 Zakopiańska 171a, Kraków

Po więcej aktualności zapraszamy na: https://motomio.pl/aktualnosci

#Monster #JustFun #IcebearhWhite

Pozostaw komentarz