Dwie limitowane edycje Ducati Panigale V4 w hołdzie dwóm Mistrzom Świata

Ducati świętuje podwójne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata MotoGP i WorldSBK, tworząc dwie specjalne edycje Panigale V4, inspirowane Desmosedici GP Francesco Bagnai i Panigale V4 R Alvaro Bautisty. Motocykle zostały uroczyście zaprezentowane podczas konferencji prasowej poprzedzającej wydarzenie „Campioni in Piazza2”, podczas którego Ducati świętowało historyczne osiągnięcie wraz z fanami.

Alvaro Bautisty

Rok 2022 był niesamowitym rokiem dla Ducati. Po raz pierwszy w historii w jednym sezonie wyścigowym producent z Bolonii zdobył tytuły mistrzowskie zarówno w MotoGP, jak i WorldSBK. Ten wymarzony rezultat to efekt wspaniałej pracy inżynierów, zespołów i zawodników. Podwójny triumf Ducati uczciło dwoma wyjątkowymi, kolekcjonerskimi modelami.

Dwie specjalne serie Panigale V4 S będą malowaniem nawiązywać do motocykli Pecco Bagnai #63 i Alvaro Bautisty #19. Każdy motocykl wyróżniał się będzie oryginalnym autografem złożonym przez zawodnika na zbiorniku paliwa, który następnie zostanie zabezpieczony warstwą bezbarwnego lakieru. Dwa motocykle, produkowane w numerowanych i limitowanych seriach, nawiązują liczbowo do roku narodzin Ducati. Obydwie edycje będą składać się wyłącznie z 260 sztuk, na cześć 1926 roku, roku założenia bolońskiej firmy.

Podobnie jak motocykle wyścigowe, którymi są inspirowane, limitowane Panigale V4 z rocznika 2022 oferowane są wyłącznie w konfiguracji jednomiejscowej. Kierownicę ozdabia wygrawerowana laserowo nazwa modelu i indywidualny numer. Wyposażenie techniczne obejmuje między innymi dziewięciotarczowe suche sprzęgło STM-EVO SBK, dopuszczony do ruchu drogowego tłumik Akrapovič (2 kg lżejszy niż standardowy w Panigale V4), układ hamulcowy Brembo z zaciskami Stylema R, czy regulowane podnóżki aluminiowe Rizoma.

Specjalne motocykle wyróżniają się również elementami wykonanymi z karbonu, takimi jak osłona termiczna kolektora wydechowego, osłona alternatora, czy przedni i tylny błotnik. Z włókna węglowego połączonego z tytanem wykonana jest również osłona jednostronnego wahacza. Panigale V4 inspirowane motocyklem Alvaro Bautisty wyposażone jest w zbiornik paliwa wykonany ze szczotkowanego aluminium.

Każdy motocykl zostanie dostarczony w skrzyni z dedykowaną grafiką, z certyfikatem autentyczności, niestandardowym pokrowcem i systemem zbierania danych Ducati Data Analyser+. Do użytku torowego będzie można zamontować dostarczone akcesoria, takie jak wykonana z włókna węglowego otwarta osłona sprzęgła, zestawy zaślepek do zamontowania po demontażu uchwytu tablicy rejestracyjnej i lusterek, a także wyścigowy korek wlewu paliwa z aluminium.

Krzysztof Małek
📞 +48 533 315 549
📧 krzysztof.malek@motomio.pl
📌 Zakopiańska 171a, Kraków

Po więcej aktualności zapraszamy na: https://motomio.pl/aktualnosci/

#PanigaleV4Bagnaia2022WorldChampionReplica #PanigaleV4Bautista2022WorldChampionReplica

Pozostaw komentarz