Aprilia RS 660

aprilla rs 660

Prezentujemy nowy model Aprili RS 660, który mamy nadzieję, zrewolucjonizuje klasę średnią motocykli i uzupełni lukę pomiędzy mniejszymi pojemnościami jakie Aprilia do tej pory nam oferowała a dużymi, sportowymi silnikami.

Na pierwszy rzut oka nowa rs 660 prezentuje się po prostu pięknie. Jest lekka, zgrabna – idealna jako motocykl do poruszania się po mieście czy krętych drogach !

Aprilia RS 660

Technicznie mamy motocykl – bardzo rozsądnie i przemyślanie skonstruowany.
Silnik użyty w tym modelu, to mówiąc w dużym skrócie przednia połowa znanego i rewelacyjnego silnika RSV4 ! RS 660 napędzany dwucylindrową, rzędową jednostką, która generuje aż 100 KM!

Aprilia RS 660


Nie jest to typowy motocykl na tor – raczej nie tylko po to został stworzony, co jest informacją bardzo budujący. Świadczy to o tym, że mamy do czynienia z wszechstronnym jednośladem, na którym możemy poruszać się w wygodnej pozycji.

Silnik, to jednak nie wszystko co młodsza i mniejsza „siostra” odziedziczyła po kultowej RSV.
Aprilia RS 660 posiada dokładnie tę samą elektronikę ! A mowa o pakiecie APRC. Zawiera takie systemy jak Cornering ABS, kontrola trakcji, wheelie control, quickshifter góra/dół, zmienne mapy zapłonu oraz regulacje siły hamowania silnikiem. Dodatkowo znajdziemy też takie rozwiązania jak tempomat, czujnik zmierzchu czy automatyczne wyłączanie kierunkowskazów oraz system multimedialny.  „Mała” Aprilia – wyposażona w 5 map – 3 na szosę i 2 na tor . Pod tym względem, Aprilia jest znacznie bogaciej doposażona niż Ducati Supersport!