Prezentujemy nowy model Aprilii, który mamy nadzieję, zrewolucjonizuje klasę średnią motocykli i uzupełni lukę pomiędzy mniejszymi pojemnościami jakie Aprilia do tej pory nam oferowała a dużymi, sportowymi silnikami.

Na pierwszy rzut oka nowa rs 660 prezentuje się po prostu pięknie. Jest lekka, zgrabna – idealna jako motocykl do poruszania się po mieście czy krętych drogach !

Technicznie mamy motocykl, który jest bardzo rozsądnie i przemyślanie skonstruowany.
Silnik, który został użyty w tym modelu, to mówiąc w dużym skrócie przednia połowa znanego i rewelacyjnego silnika RSV4 ! RS 660 będzie napędzany dwucylindrową, rzędową jednostką, która generuje aż 100 KM!


Nie jest to typowy motocykl na tor, albo raczej nie tylko po to został stworzony, co jest informacją bardzo budującą ponieważ świadczy to o tym, że mamy do czynienia z wszechstronnym jednośladem, na którym możemy poruszać się w wygodnej pozycji.

Silnik, to jednak nie wszystko co młodsza i mniejsza „siostra” odziedziczyła po kultowej RSV.
RS 660 posiada dokładnie tę samą elektronikę ! A mowa o pakiecie APRC, który zawiera takie systemy jak Cornering ABS, kontrola trakcji, wheelie control, quickshifter góra/dół, zmienne mapy zapłonu oraz regulacje siły hamowania silnikiem. Dodatkowo znajdziemy też takie rozwiązania jak tempomat, czujnik zmierzchu czy automatyczne wyłączanie kierunkowskazów oraz system multimedialny.  „Mała” Aprilia została wyposażona w 5 map – 3 na szosę i 2 na tor – Pod tym względem, Aprilia jest znacznie bogaciej doposażona niż Ducati Supersport!