Ducati przedstawia kolekcję odzieży 2023: styl, funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo.

Odzież z kolekcji Ducati Apparel 2023 dostosowana jest do wszelkiego rodzaju potrzeb i została zaprojektowana tak, aby sprostać wymaganiom wszystkich motocyklistów. Ponadto dostępne są również ubrania dla tych, którzy chcą żyć pasją do Ducati w życiu codziennym i okazywać wsparcie dla zespołów Mistrzów Świata MotoGP i Superbike.

Produkty z najnowszej kolekcji Ducati Apparel 2023 opracowane są wspólnie z najlepszymi firmami w branży, z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują doskonałą ochronę. Aldo Drudi oraz Centro Stile Ducati zadbały z kolei o jej estetykę. Co więcej, po raz pierwszy cała linia Ducati Corse wyróżnia się spójnym motywem graficznym, który przypomina barwy Ducati w MotoGP.

Kolekcja odzieży Ducati Performance Wear idealnie dopasowuje się do coraz szerszej gamy modeli Ducati i jest podzielona według przeznaczenia na linie: wyścigową przeznaczoną na tor (Racing), sportową do dynamicznej jazdy po drogach (Sport), turystyczną do podróżowania (Touring) oraz miejską, która dedykowana jest do poruszania się po ulicach miast, bez kompromisów między ochroną i stylem (Ubran).

Główną zmianą w linii Racing jest odnowienie kultowego kombinezonu Ducati Corse C6, topowego produktu dla amatorów jazdy po torze. Wykonany jest z miękkiej skóry licowej, ma termoformowalne ochraniacze kompozytowe na ramionach, łokciach i kolanach, protektory na biodra i kość ogonową, a także aerodynamiczny garb. Stalowe wykończenia na kolanach, barkach i łokciach gwarantują poślizg w przypadku upadku i zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Slidery na kolanach i łokciach są wymienne, a ochronę pleców zapewnia nowy ochraniacz Company 3 Wave.

Ducati Apparel 2023

Aby zapewnić maksymalną swobodę ruchów podczas jazdy, kombinezon zawiera elastyczne wstawki. Ducati Corse C6 jest również wyposażony w duże, perforowane obszary, które umożliwiają cyrkulację powietrza i wpływają na poprawę komfortu termicznego motocyklisty.

Kombinezon Ducati Corse C6 jest oferowany przez bolońską firmę w ekskluzywnym programie Ducati SuMisura, który oferuje Ducatisti możliwość personalizacji graficznej, jak i dostosowanie do własnej budowy ciała. Natomiast kombinezon Ducati Corse D-Air C2 będzie dostępny po raz pierwszy poza projektem SuMisura we wszystkich standardowych rozmiarach.

Do użytku na torze Ducati odnowiło również najwyższej klasy kask Ducati Corse V6, który wyróżnia się dzięki niepowtarzalnej grafice stworzonej przez Drudi Performance, inspirowanej barwami MotoGP. Skorupa kasku jest wykonana z włókien kompozytowych, a taśma „Peripherally Belted SNC” maksymalizuje jej wytrzymałość i zwiększa elastyczność przy jednocześnie niskiej wadze. Kolejną ważną cechą tego kasku jest dobra wentylacja. Ducati Corse V6, podobnie jak wszystkie kaski Ducati by Arai, posiada pięcioletnią gwarancję.

W linii Sport znajduje się jedna z najciekawszych nowości z kolekcji Ducati Apparel 2023, czyli kurtka Fighter C2, która została wyprodukowana przez Dainese wyłącznie dla Ducati. Wykonana jest z miękkiej, bydlęcej skóry z dużymi obszarami elastycznego materiału. To połączenie sprawia, że kurtka jest jednocześnie dobrze dopasowana i bardzo wygodna. Bezpieczeństwo gwarantują formowane termicznie protektory kompozytowe, aluminiowe naramienniki oraz możliwość włożenia protektora pleców. Komfort użytkowania zwiększają otwory wentylacyjne na klatce piersiowej i plecach, zapięcie do spodni na zamek błyskawiczny, regulowana szerokość w pasie, podszewka Tech Frame i wodoodporna kieszeń.

Najważniejszą nowością linii Touring jest komplet Strada C5, dostępny zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej. Wodoodporny strój, wyprodukowany przez Dainese i zaprojektowany przez Aldo Drudi wyłącznie dla Ducati, dzięki modułowym rozwiązaniom i wysokiej jakości materiałom zapewnia doskonałe bezpieczeństwo i wygodę. Kurta i spodnie mogą być ciepłe lub wentylowane, w zależności do potrzeb. Zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest zastosowanie innej mieszanki lekko elastycznych, wygodnych tkanin o dobrej odporności na przetarcia i rozdarcia. Do zestawu dodano jeszcze dwie warstwy funkcjonalne: wyjmowaną membranę Gore-Tex i kurtkę puchową Primaloft Active Silver, której można również używać oddzielnie.

Zestaw Strada C5 można łączyć z wygodnymi i praktycznymi rękawicami turystycznymi. Przez zastosowanie wycieraczki do wizjera są niezwykle funkcjonalne i umożliwiają czyszczenie kasku nawet w trakcie jazdy. Materiał na palcach pozwala z kolei na swobodne korzystanie z urządzeń z ekranami dotykowymi.

Z linii Urban wyróżnia się kurtka Company C4 oraz outdoorowa kurtka termiczna C3. Pierwsza jest produkowana przez Dainese i jest wykonana z miękkiej skóry z bardzo cienkimi i lekkimi ochraniaczami Pro-Armor, które gwarantują wysoką zdolność pochłaniania i rozprowadzania energii uderzenia oraz wysoką ochronę w przypadku upadku lub ślizgu. Drugi nowy model to niezwykle wszechstronna kurtka o szczególnym designie, która reinterpretuje kultową czerwień Ducati w ciemniejszym wariancie.

Ducati oferuje również szeroką gamę odzieży z kolekcji Lifestyle, dzięki której na co dzień można nosić barwy Mistrzów Świata. Bluzy i koszulki z logotypami Ducati i Ducati Corse są idealne do dopingowania i wspierania zespołów Ducati w MotoGP i Superbike.

Krzysztof Małek
📞 +48 533 315 549
📧 krzysztof.malek@motomio.pl
📌 Zakopiańska 171a, Kraków

Po więcej aktualności zapraszamy na: https://motomio.pl/aktualnosci/

#DucatiApparel #Ducati2023 #Ducati

Pozostaw komentarz