Historia firmy Locman jest ściśle związana z historią jej założyciela, Marco Mantovaniego, który urodził się w Marina di Campo na wyspie Elba w 1961 roku. Wraz z Fulvio Locci założył w 1986 roku firmę Locman, która zaczynała jako studio projektowe dla szwajcarskich zegarmistrzów. Pod koniec lat 80-tych Locman zaczął projektować i produkować pod własną marką. Pierwszy zegarek Locman został w całości wykonany ręcznie, z elementami wykonanymi ze złota i korzenia wrzośca, szlachetnego drewna typowego dla śródziemnomorskiej roślinności.

Technologia, innowacyjność, włoski design i pasja to wartości, na których opiera się tożsamość firmy. Zegarki powstają na wyspie Elba, zaledwie kilka metrów od morza, z którego czerpią inspirację i energię. Skierowane są do wymagającej Klienteli poszukującej wyjątkowości i wyrafinowania. W 100% włoska marka wyróżnia się na międzynarodowej scenie zdominowanej przez duże szwajcarskie koncerny zegarmistrzowskie.

Partnerstwo włoskich firm Ducati i Locman narodziło się już w 2017 roku. Nowa linia zegarków poprzez innowacyjne wzornictwo i rozwiązania techniczne podkreśla wyjątkowość marki Ducati.

Czwarta generacja zegarków Locman-Ducati składa się z trzech nowych modeli: automatycznego Time Only, Quartz Chronograph i Automatic Chronograph. Kolekcja, zaprojektowana przez Centro Stile Ducati i opracowana przez Locmana, charakteryzuje się sportowym i wyrafinowanym designem, podobnie jak każdy motocykl Ducati. Koncepcję kreatywną dopełniają wysokiej jakości materiały o różnych fakturach i wyrafinowane wykończenia w kontrastujących kolorach.

„W przypadku nowej kolekcji stworzonej z Locman projektanci Ducati stworzyli produkt najwyższej jakości, zgodny z koncepcjami stylistycznymi stosowanymi w motocyklach. Czwarta generacja zegarków Locman-Ducati zacieśnia partnerstwo między dwiema włoskimi firmami, które są liderami w swoich sektorach oraz reprezentują wspólne wartości.” – powiedział Andrea Ferraresi, dyrektor Centro Stile Ducati.

 „Współpraca z Ducati rozpoczęła się w 2017 roku i opiera się na połączeniu włoskiego stylu i wydajności. Współpraca z profesjonalistami, takimi jak Andrea Ferraresi, który kieruje zespołem projektowym, jest bardzo stymulującym doświadczeniem. Ducati jest również mistrzem w zakresie umiejętności łączenia piękna i wydajności, zgodnie z najlepszą tradycją Made in Italy. Projektanci Ducati stworzyli tę nową kolekcję, a my byliśmy w stanie ją wyprodukować. Jesteśmy dumni z efektu.” – oznajmił Marco Mantovani, prezes Locmana.

Modele z kolekcji Locman-Ducati różnią się między sobą mechaniką, kształtami i rozmiarami kopert, kolorystyką i teksturami, a także grafikami na tarczach. Zegarki wykonane są z najlepszych materiałów, takich jak włókno węglowe, tytan i stal szlachetna. Każdy model wyróżnia się unikalnym połączeniem włoskiej tradycji zegarmistrzowskiej, nowoczesnych technologii i wyjątkowego designu.

Automatic Chronograph to najbardziej ekskluzywny model najnowszej linii, stworzony w limitowanej serii 100 numerowanych egzemplarzy. Zegarek jest wodoodporny do 100 metrów i wyróżnia się eleganckim i wyrazistym designem na grafice tarczy, która zawiera trzy subtarcze i okienko daty. Automatyczne modele Time Only i Quartz Chronograph charakteryzują tytanową kopertą z otwartym spodem, który umożliwia obserwowanie działania prestiżowego, szwajcarskiego mechanizmu Sellita SW500.

Z pełną ofertą dostępnych modeli zegarków można zapoznać się pobierając katalog Locman-Ducati 2023.

Krzysztof Małek
Tel.: +48 533 315 549
E-mail: krzysztof.malek@motomio.pl
Zakopiańska 171a, Kraków

#Ducati #Locman #DucatiWatches2022