Nowe Ducati Multistrada V2

Nowe Ducati Multistrada V2

Nową Multistradę V2 oficjalnie zaprezentowano w pierwszym odcinku Ducati World Première 2022, którego emisja odbyła się 30 września. To wygodny, przyjemny w prowadzeniu, wszechstronny i zaawansowany technologicznie motocykl dwucylindrowy, który pozwoli Ci wejść do świata Multistrady. Multistrada V2 jest o 5 kg lżejsza względem poprzednika i wyróżnia się jeszcze lepszą ergonomią. To idealny motocykl, aby doświadczać piękna podróżowania każdego dnia. Produkcja modelu rozpocznie się od listopada 2021 roku i będzie dostępny również w wersji o obniżonej mocy dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Podczas fazy rozwoju tego motocykla skupiono się przede wszystkim na ergonomii, redukcji wagi, modernizacji silnika oraz usprawnieniom, zgodnym z filozofią „ciągłego doskonalenia”.

Nowa Multistrada V2 jest wyposażona w najnowszej generacji silnik Testastretta 11° o pojemności 937 cm3. Silnik z rozrządem desmodromicznym ma cztery zawory na cylinder, jest chłodzony cieczą i osiąga maksymalnie 113 KM mocy oraz  94 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dwucylindrowiec liniowo oddaje moc, a zapas momentu obrotowego pozwala na efektywne przyspieszanie z każdego poziomu obrotów. Silnik na życzenie kierowcy może uwolnić sportowy i podnoszący adrenalinę charakter Ducati. Nowoczesna i wytrzymała jednostka ma wydłużone okresy międzyprzeglądowe, z wymianą oleju co 15 000 km i kontrolą luzu zaworowego co 30 000 km.

Podwozie motocykla zapewnia zwrotność i precyzję prowadzenia. Przednie koło o średnicy 19 cali zapewnia płynną i komfortową jazdę. Motocykl jest niezwykle wszechstronny i idealnie sprawdzi się również do przemieszczania się po mieście – dzięki skutecznemu systemowi półaktywnego zawieszenia Ducati Skyhook Suspension EVO (standard w wersji S) absorbuje nierówności podłoża i zawsze gwarantuje idealne ustawienia, poprawiając bezpieczeństwo i komfort.

Kolejnym kluczowym obszarem ulepszeń była redukcja wagi motocykla. Dzięki modernizacji wielu elementów masa zmniejszyła się o 5 kg w porównaniu do Multistrady 950. Modernizacja silnika przyniosła oszczędność około 2 kg, w tym sprzęgła (1,5 kg) i jego osłony, mechanizmu skrzyni biegów i korbowodów. Różne części zostały odchudzone, w tym lusterka, pochodzące z modelu Multistrada V4, przedni układ hamulcowy oraz obręcze kół. Nowa Multistrada V2 posiada obręcze pochodzące z modelu V4, które są o około 1,7 kg lżejsze, co w istotny sposób poprawia zachowywanie się pojazdu na drodze. W katalogu Ducati Performance dostępne są również lekkie felgi szprychowe.

Multistrada V2 jest standardowo wyposażona w najnowocześniejszy pakiet elektroniczny, który oferuje wszystko, czego potrzebujesz aby podróżować komfortowo i bezpiecznie. Pakiet obejmuje ABS Cornering, który gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa podczas hamowania nawet w zakrętach, Vehicle Hold Control, który ułatwia ruszanie na pochyłych drogach, Ducati Traction Control, cztery tryby jazdy (Sport, Touring, Urban, Enduro) w pełni konfigurowalne przez użytkownika oraz nowy system Ducati Brake Light, który w przypadku nagłego hamowania automatycznie aktywuje miganie tylnego światła stopu.

Na wszystkie modele z rodziny Multistrada, Ducati oferuje ekskluzywną gwarancję „4Ever Multistrada”, ważną przez 4 lata bez limitu kilometrów.

Więcej informacji pod adresem: https://bit.ly/3mcegG1
Po więcej aktualności zapraszamy na: https://motomio.pl/aktualnosci/

#MultistradaV2 #YourEverydayWonder #DucatiPolska

Pozostaw komentarz